Kurti: Haradinaj, argat i Thaçit që mbahet për karrige

Shpërndaje

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka quajtur kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, argat të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

E ka përmendur qëndrimin e Haradinajt karshi demarkacionit, që e kishte para se të vinte në Qeveri.

Sot, thotë as nuk ka ndodhur ndonjë korrigjim i demarkacionit dhe Kosova më s’mund t’i kthejë 8.200 hektarët që ka humbur.

Kurti, gjithashtu ka thënë se Qeveria Haradinaj duhet të japë dorëheqje, pasi sipas tij “ajo e votoi dhurimin e territorit të vendit duke mashtruar publikun, edhe për korrigjimin, edhe për liberalizimin”.

Loading...