Ministri i financave të Spanjës Ronaldos: Edhe në Itali të arrestojmë nëse duam

Shpërndaje

Real Madridi ka lejuar transferin e Cristiano Ronaldos për në Juventus, por tani Ministri i Financave të Spanjës ja ka bërë të qartë portugezit se edhe në Itali, një aktivizim i akuzës dhe ai do të arrestohet

Ronaldo ka qenë i involvuar në një betejë të gjatë me thesarin spanjoll me problemet për taksa, edhe pse ata kanë arritur një marrëveshje në qershor për këtë gjë.

Jose Maria Mollinedo, sekretar gjeneral në GESTHA, ka theksuar se transferi i ri në Serie A nuk ndryshon asgjë situatën e Ronaldos, transmeton GazetaExpress.

“Ronaldo ka nënshkruar me Juventusin por kjo nuk do të ndryshojë problemet e tij me thesarin, madje edhe në Itali nëse në aktivizojmë akuzën ai do të arrestohet”, ka shpjeguar ai në një intervistë për Europa Press.

“Avokatët e tij do të vazhdojnë ta mbrojnë në gjykatën spanjolle. Për këtë ka edhe një Gjykatë Europeane të Drejtësisë për çdo rast”.

“Po ashtu është bërë e qartë për ish sulmuesin e Manchester United që datën që do të nënshkruarn me kampionët e Italisë ai duhet ta theksojë këtë rast për pagesën e taksave që ka bërë si një banorë që nuk është i Spanjës”.

Loading...