Sport

Ndeshja e çmendur në Sochi i takon Kroacisë, notat e futbollistëve (Foto)

Shpërndaje

Kroacia është gjysmëfinalisti i fundit në Kupën e Botës, pasi e mposhti Rusinë në çerekfinale pas ekzekutimit të penalltive.Koha e rregullt përfundoi 1-1, me golat e Denis Cheryshev 13’ dhe Andrej Kramaric 39’. 30 minutat shtesë dhuruan edhe dy gola, Domagoj Vida (101’) dhe Mario Fernandes (115’) për rezultatin 2-2 pas 120 minutave lojë.

Nga penalltitë, më të saktë u treguan kroatët, duke fituar 4-3, për t’u kualifikuar në gjysmëfinale pas 20 vjetëve, ty ku do të përballen me Anglinë, shkruan Insporti.Luka Modric i Real Madridit u vlerësua si më i miri në këtë ndeshje me notën më të lartë…

Loading...