Rajoni

Një tërmet i fortë e goditi Shqipërinë, i njëjti u ndje edhe në Maqedoni

Shpërndaje

Tërmet me intensitet prej 5.2 shkallësh në orën 11:01 e dridhi Shqipërinë, por fortë u ndje edhe në Maqedoni, sidomos në pjesën perëndimore të vendit.

Raportet e para tregojnë se tërmeti është në epiqendër rreth 30 kilometra larg Tiranës, ndërsa është ndjerë në Maqedoni, Shqipëri dhe në Malin e Zi.

Loading...