Rajoni

Pak para votimit të projektligjit për Teatrin, Kuvendi rrethohet me forca policore (FOTO)

Shpërndaje

Në Kuvend sot pritet të miratohet ligji për Teatrin. Nëser projekti i PS kalon kjo i hap rrugën prishjes së godinës ekzistuese.

Deputetet e opozitës dhe maxhorancës janë duke debatuar, ndërsa shumë artistë po qëndrojë jashtë në shenjë revolte kundër këtij ligji.

Por ende pa u votuar ligji, forca të shumta policie kanë mbërritur në Kuvend, për të pasur çdo gjë nën kontroll, pasi mund të ketë dhe trazira.

Loading...