Sport

Pamje nga dhoma e zhveshjes, kështu e uroi ekipin e Kroacisë presidentja (VIDEO)

Shpërndaje

Kroacia doli fituese në ndeshjen e mbrëmshme kundër Danimarkës.

Me këtë fitore, Kroacia niset drejt çerekfinales.

Por jo vetëm kaq pasi ndër tifozët e shumtë që ishin sonte në Rusi, e pranishme ishte edhe presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq.

Kitaroviq jo vetëm që përkrahi ata nga tribuna por më pas ajo shkoj deri në zhveshtore për t’i përshëndetur nga afër lojtarët dhe trajnerin.

Loading...