Përmbyten plazhet e Spanjës nga cunami (VIDEO)

Shpërndaje

Një cunami rreth 1.5 metra i lartë ka ndodhur në plazhet e Majorkës dhe Menorcës në Spanjë.

Një valë deti e lartë goditi bregun perëndimor të Menorcës këtë mëngjes. Plazhet ishin përmbytur edhe një meteocunami, i quajtur ‘risaga’ në gjuhën katalanase.

Fenomeni i motit gjithashtu ndikoi në vendpushimet në Majorka, duke përmbytur bare dhe rrugë.

Pronarët e anijeve në vendpushimin në bregun jugor perëndimor të Majorka u filmuan duke u përpjekur për të mbrojtur mjetet e tyre të lundrimin.

Nuk është raportuar për asnjë lëndim dhe meteocunami ndodhi kur plazhet ishin pa turistë.

Loading...