Rama takim me kryeministrin e Rusisë në Turqi

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në ceremoninë e inagurimit të presidentit turk Regep Tayp Erdogan.

Pas inagurimit, burime për Fax News bëjnë të ditur se kryeministri Rama është takuar me homologun e tij rus Dimitri Medvedev.

Gjithashtu bëhet e ditur se Rama dhe Medvedev diskutuan për raportet Shqipëri-Rusi. Gjatë takimit ishte i pranishëm dhe ministri i Infrastruksturës dhe energjisë.

Ndërkohë që më herët edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar me kryeministrin rus.

Loading...