Rajoni

Sali Berisha: Ja kush e eliminoi shoferin e ministrit të brendshëm Xhafaj

Shpërndaje

Shoferi i Fatmir Xhafajt është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm brenda makinës së tij në ambientet e Gardës së Republikës.

Deri më tani zyrtarisht nuk ka asnjë të dhënë tjetër nga Policia, Garda apo Ministria e Brendshme.

Për ish-kryeministrin Sali Berisha ky është një eliminim mes familjeve mafioze të pushtetit.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Sali Berisha:

Fillon qerimi i hesapeve midis familjeve mafioze te pushtetit!

Ekzekutim mafioz i shoferit te familjes mafioze Xhafa.

Mediat japin njoftimin qe vijon me poshte!

Per te vdekurit ka vetem ngushellime per familjen dhe une ngushelloj familjen e viktimes!

Natyrisht nje pyetje kerkon pergjigje, te cilen mjerisht duket se do ta marre me vete viktima.

Kush e eleminoi shoferin e familjes mafioze Xhafaj??

Habilajt, per gjemben qe u beri Goni/Gerondi dhe vella Fatziu minister?

Apo kjo vrasje mafioze ka lidhje me ngarkesen e narkoeurove te Taulant Yaris/ Gjura/ Hoxha/ Jashari??? sb

Mediat japin kete lajm te shkurter:

“Gjendet i qëlluar me plumb në kokë, shoferi i Fatmir Xhafajt

Një punonjës i Gardës së Republikës është gjetur i vdekur, i qëlluar me një plumb në kokë.

Burimet thanë se bëhet fjalë për shoferin e Fatmir Xhafajt, i cili është gjetur i pajetë në garazhin e tij.”

Loading...