Maqedoni

Shaqiri: A nuk kanë turp ata që përkrahin kryetarin e BFI-së?!

Shpërndaje

Xhezair Shaqiri:

Shkrimi orgjinal!

Gjdo dit e me shum po verei se tek shumica e popullit ton me me rendesi esht matematika ditore sesa Kombetarizmi dhe besimi ne Zot.

Esht lansuar nje luft mediatike ketu ne Maqedoni kunder dhe pro Sulejman Rexhepit.

Deputeti i lsdm Muhamed Zekiri beri disa pyetje publike ne parllamentin e mk .
Shumica e qytetareve dhe hoxhollareve jan te bindur per paregulsit e Sul hajnit Lsdm mund te ket lansuar ket sulm mediatik kunder Sules qe tei ben presion deri sa Sula te i jep perkrahje ne referendum me rjetin e hoxhollareve ne ter mk dhe prap sula i mbijeton ketij sulmi e do vazhdon te ben dem besimtareve musliman

Nete ardhmen do verejm qellimet e lsdm a don edhe kjo si pdsh e bdi te vendon njerin e vet apo..

Reisin e ri ne bfi duhet te zgjidhet nepermjet organeve te saj dhe hoxhollareve ne bfi e jo politika
Por mese shumti me habit fakti se sa kokan prish Hoxhollaret te cilet dalin ne perkrahje te hanit te vitrave
Dalin genjejn edhe pse i njohin mir hadithet te cilet flasin per genjeshtaret ..genjeshtraret nuk jan prej besimtareve ..cekin Hadithet
Dalin.ne perkrahje individ te cilet praktikojn namazin dhe ata te cilet nuk e praktikojn dhe thon per Sulen se esht njeri i cili ka dhen shum kontribut
Un kisha lutur ata te cilet e perkrahin Sul hajni e vitrave qe te me bindin mua me deshmi se qka ky njeri kontriboi per Kombin dhe Fen Islame

Un qe ne kohet e viteve 80.ta kam lexuar vet si i rij i asaj kohe shkrimet e Sules kunder nacionalizmin dhe iredentizmin shqiptar te cilet ja prishnin vllaznim bashkimin jugosllav
Me tregoni ju te cilet e perkrahni Sulen se qka kontriboi per lufterat e uck.ve ki hajn apo ndonje kontribut tjeter koh jasht kohes se uck
Un nuk jam ne planin e lsdm per ta sulmuar Sul hajnin tuaj por kam mendim te keq per ta qish shum koh para se te ekzistonte lsdm.

Mendoj keq per perkrahesin tuaj Sulen sepse vetem deme ka sjell Popullit tim dhe Fes time Lsdm.mund edhe te miret vesh me Sulen tuaj qe edhe metej te jet Shef i hajnis ne bfi dhe te behen miq por un dhe shumica e Shqiptareve dhe besimtareve te ndershem nuk do jemi me ket hajn Lsmd qe e sulmojn Sulen dhe ju te tjeret te cilet e perkrahni ndoshta keni matematika por ne e kritikojm vetem per hir te Allahut dhe dota themi hakun gjdo her

Loading...