Sport

Shqiptarët festuan për Kroacinë, por tifozi kroat ju hedh flamurin përtokë (VIDEO)

Shpërndaje

Ndeshja Kroaci-Rusi është pritur me shumë emocione edhe nga shqiptarët”>shqiptarët ku kanë qënë të shumtë tifozët që mbështesin Kombëtaren kroate.

Madje pas fitores së Kroacisë ndaj rusëve, shumë tifozë shqiptarë kanë dalë nëpër rrugët e Kroacisë duke festuar ku kanë pasur edhe flamuj shqiptarë me vete.

Por një tifozë kroat duke se nuk i ka pëlqyer kjo gjë dhe në një video të publikuar ai shihet teksa u rrëmben falmurin nga makina shqiptarëve dhe e hedh përtoke.

Populli shqiptarë dhe ai kroat njihen si vëllezër mes tyre për shkak të historisë që kanë por kjo mesa duket nuk do të thotë asgjë për këtë tifoz kroat që nuk repekton shqiptarët.

Loading...