Rajoni

Sizmiologu: Ja sa tërmete goditën Shqipërinë prej orës 11:00

Shpërndaje

Tirana është goditur ditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm, i cili ka lëkundur të gjithë vendin.

Sizmiologu Rrapo Ormeni ka treguar se tërmeti i parë ka rënë në orën 11:02 minuta dhe deri në orën 12:00 kanë rënë jo pak, por 46 tërmete të shkallëve të ndryshme.

Sipas tij, lëkundjet kanë qenë të fuqishme, ndërsa nuk dihet nëse ka dëme apo jo.

Ormeni tregoi për FaxNews se nuk ka informacione pasi nuk kanë punuar lidhjet telefonike.

Loading...