Sot dita më e nxehtë e verës në Shqipëri, ja çfarë pritet nga e hëna

Shpërndaje

Kjo e dielë parashikohet të jetë dita më e nxehtë e verës, ku temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë celsius në disa qytetet.

Shkodra, Tirana, Elbasani, Fieri, Berati dhe Gjirokastra janë qytetet që janë përfshirë këtë fundjavë nga vala e të nxehtit afrikan.

Ndërkaq, dje termometri ka arritur vlerën maksimale 36 gradë në disa zona të vendit.

Loading...