MaqedoniTop Lajme

Teuta Arifi lavdërohet me çerdhe, por harron të rregullon shtratin e lumit në Poroj

Shpërndaje

Në vazhdën e rikonstruksionit të objekteve shkollore dhe kopshteve, kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi ka ndaluar në f.Xhepçisht për të përuar kopshtin e ri në këtë vendbanim, investim ky i Komunës së Tetovës.

Por, kryetarja Airifi bashkë me Kryeminsitrin Zaev, kanë harruar plotësisht premtimin e dhënë para qytetarëve të Porojit, fshat afër Xhepçishtit. kur u përmbyt nga vërshimet të shkaktuara nga uji që kalon nga mali në mes të këtijë fshati dhe përfundon në fushat e fshatit Trebosh./fjala.mk

Për më shumë ndiqni lavdërimet në videon e mëposhtme:

Një rikujtim nga vërshimet në Poroj.

Loading...