Sport

Urimi i çmendur i Presidentes kroate pas ndeshjes Rusi – Kroaci (FOTO)

Shpërndaje

Fitorja e madhe e Kroaicë kundër Rusisë dhe prekja e gjysmëfinales së Kupës së Botës, bëri që presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq e cila ishte e pranishme në stadium, të uroi futbollistët dhe popullin kroat.“BRAAAAAAAVVVVOOOOOOO VAAAAAATREEEEEEENIIIII!!!! (të zjarriti)”, ka shkruar ajo në facebook.

“Me krenari për kombin tuaj, puthe stemën në fanellën tënde, në Adriatik dhe në Savë, në Danub dhe Dravë, le të festohet tërë natën”, ka shkruar më pas ajo.Kroacia e mposhti në çerekfinale Rusinë pas penalltive. Në gjymsëfinale do të takohet me Anglinë.

Loading...