Showbiz

Vallëzoi me këngën e Era Istrefit, vajza nga Irani arrestohet nga policia

Shpërndaje

Femrat në Iran kanë postuar videot e tyre duke kërcyer në internet, në mbështetje të një vajze që u arrestua, shkruan GazetaBlic.Maedeh Hojabri kishte mbledhur mijëra ndjekës në Instagram me videot e saj duke vallëzuar në muzikën iraniane dhe perëndimore.Të premtën, televizioni shtetëror transmetoi rrëfimin e zonjës Hojabri.

Përdoruesit e medias sociale shpërndanë videot dhe mesazhet që mbështesin balerinën e re, duke përdorur ‘hashtags’ si “vallëzimi nuk është krim”.Qeveria iraniane ka rregulla strikte që qeverisin rrobat e grave dhe vallëzimi me anëtarë të seksit të kundërt në publik është i ndaluar, përveçse përpara anëtarëve të familjes së ngushtë.

Disa balerinë të tjerë thuhet se janë arrestuar gjithashtu gjatë javëve të fundit.Blogeri Hossein Ronaghi komentoi: “Nëse u tregoni njerëzve kudo në botë se vajzat 17 dhe 18 vjeçare janë arrestuar për vallëzimin, lumturinë dhe bukurinë e tyre me akuzat për përhapjen e pafajësisë, ndërsa përdhunuesit e fëmijëve dhe të tjerët janë të lirë, ata do të qeshin! Sepse për ta, është e pabesueshme!”.

هر جای دنیا بگویی که دختران ۱۷ و ۱۸ ساله را بخاطر رقص، شادی و زیبایی‌شان به جرم اشاعه فحشا بازداشت و زندانی کردند و در مقابل متجاوزان به کودکان و … آزاد هستند، می‌خندند! چون برای‌شان باور پذیر نیست! بعد از بازداشت‌شان با اعمال فشار و روش‌های غیراخلاقی و غیرقانونی از این نوجوان‌ها و جوان‌ها اعتراف تلوزیونی می‌گیرند تا حرف‌ها و اشک‌هایشان برای دیگران مایه عبرت شوند! واقعا نمی‌دانند این عمل ناشایست افتخار‌ کردن ندارد و اگر کمی چشمانشان را باز کنند باید برای حال و روز خودشان اشک بریزند که هر روز سقوط انسان را رقم می‌زنند! این‌ها نسل ۷۰ و ۸۰ هستند نسلی که به زور نمی‌خواهند راهی بهشت شوند، نسلی که خسته از اجبار و سیاست و دین و دروغ و ریا و … هستند، نسلی که ساختارها و سنت‌های نادرست کنونی را مانعی برای زندگی خود می‌دانند. آنها خودشان می‌خواهند از بهشتی که می‌سازند لذت ببرند! از زندگی، از زیبایی، از شادی و آزادی لذت ببرند و شما آنقدر متحجرانه و کورکورانه به زندگی نگاه می‌کنید که هر مساله‌ای در نگاه شما به نام دین به بحران تبدیل می‌شود، و انگار نمی‌دانید که همان دین گفته است «در دین هیچ اجباری وجود ندارد» رقص، شادی و آزادی حق همه است، من همیشه از دیدن رقص این دختران و پسران لذت برده‌ام و امروز ناراحت و عصبانی‌ام! وضعیت ما از فاجعه گذشته و تبدیل شده به طنز تلخی که نمی‌دانی پسش باید بخندی یا گریه کنی! بیش از این انسان را به سخره نگیرید و اخلاق و قانون را به ابتذال نکشانید؛ آنها نه فسادی به معنای‌ واقعی کلمه بپا کرده‌اند، نه متجاوز بوده‌اند، نه در اختلاس و نابودی کشور دست داشته‌اند، و نه دنبال نرمالیزاسیون‌سازی رانت‌خواری، جنایت، دروغ و دزدی هستند! آنها در یک کلام « می‌خواهند زندگی کنند، می‌خواهند شاد باشند، میخواهند در آزادی به رویاهایشان بال پرواز بدهند». بگذارید زندگی کنند، بگذارید زندگی کنیم، فرصت نفس کشیدن بدهید و به خودتان زمان بدهید فرصت دیدن و درک کردن بدهید تا بفهمید زندگی چیست! خودتان باشید و این رقص زیبا را بجای آنکه در پستوی افکارتان تحسین کنید در همین زندگی جاری تحسین کنید! #مائده_هژبری #شاداب #رقص #آزادی #شادی

A post shared by Hossein Ronaghi (@hosseinronaghi) on

Loading...