Vapë sot në Maqedoni, temperatura deri në 39 gradë

Shpërndaje

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell, me vranësira të vogla. Do të fryejë erë e lehtë në drejtim veriperëndimor. UV indeksi është 9.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri në 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 26 deri në 39 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me diell, me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 22, ndërsa ajo e ditës deri në 39 gradë.

Nga nesër dhe ditëve të ardhshme sërish do të mbajë mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima.

Loading...