Sport

Xhirimi i ngadalësuar i nokautit të Joshuas ndaj Povetkin, pamje fantastike

Shpërndaje

Anthony Joshua mbrëmë ka mposhtur Aleksander Povetkin në ‘Wembley’ të Londrës.Meçi që ndali kohën e botës dhe bëri që sytë e të gjithë gurmanëve të këtij sporti të jashtëzakonshëm të kthehen nga ishulli, dhuroi spektakël, shkruan GazetaBlic.Britanezi Joshua nuk i lë asgjë rastit duke triumfuar në raundin e shtatë, me një nokaut të çmendur.

E padyshim se xhirimi i ngadalësuar e shfaqë në mënyrën më të mirë të mundshme. Më poshtë i keni pamjet në versionin ‘Slow Motion’.

Loading...