Fillon seanca e jashtëzakonshme kundër “shkëmbimit të territoreve” (Drejtpërdrejt)

Shpërndaje

Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën e jashtëzakonshme lidhur me angazhimet e presidentit të Kosovës për përfshirjen e “shkëmbimit të territoreve” apo “korrigjimit të kufijve” në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë seancë po marrim pjesë edhe deputetët e pozitës, raporton “Zëri.info”.

Me këtë rast shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti tha se pas diskutimeve deputetët duhet ta votojnë rezolutën që i ndalon presidentit të diskutoj për kufijtë e Kosovës me Serbinë.

Loading...