Kuvendi i Kosovës, përplasje verbale mes deputetëve Konjufca dhe Molliqaj

Shpërndaje

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ka pasur “përplasje” në mes të Glauk Konjufcës e Dardan Molliqajt.

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosjes, Glaul Konjufca i është kundërpërgjigjur Dardan Molliqajt të PSD-së, i cili tha se opozita ka dy muaj që është duke e bllokuar këtë seancë duke i bojkotuar seancat e Kuvendit, raporton Lajmi.net.

Ai ka thënë se Molliqaj ia ka huq sa i përket bojkotit të Kuvendit.

“Unë mendojë që Dardani krejt ja paska huq kësaj çështjes së bojkotit. Ti e bojkoton kuvendin kur mendon që nuk është efektiv, nuk e bojkoton. Këto janë veprime që nuk mendoj që janë të duhura. Ishalla ka aq mend sa ta kuptoj”, ka thënë Konjufca.

Loading...