10 vitë më parë: Aksione të një pasnjëshme bastisjesh në Çair dhjetra shqiptarë në pranga (Video)

Shpërndaje

Aksione të një pasnjëshme bastisjesh dhe arrestimes, ka ndërmarrë gjatë mbrëmjes së sotme, Ministria e Punëve të Brendshme, në kuadër të kërkimeve për sulmuesit, të cilët me breshëri plumbash, vranë 1 polic të ALFA-s dhe plagosën 2 të tjerë, pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore në Shkup.

Ekipi i televizionit ALSAT, regjistroi gjatë mbrëmjes njërin prej aksioneve të forcave speciale policore, në lagjen Çair të Shkupit. Këto pamje, janë xhiruar pikërisht gjatë ndërhyrjes së policisë rreth orës 20.30 minuta,të datës 26.11.2008 dhe arrestimit të disa personave.

Loading...