Basha, mesazh nga Helsinki: Morëm garanci për çlirim të zgjedhjeve nga krimi (Video)

Shpërndaje

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Helsinki ku ka marrë pjesë në takimin e Partive Popullore Europiane.

Përmes një lidhjeje direkte në “Facebook” nga kryeqyteti i Finlandës, Basha tha se ka marrë mbështetje për nismat e reja të opozitës.

“Jemi në darkën e samitit ku janë të pranishëm edhe Merkel, Junker, Tajani dhe liderë të tjerë qeverish dhe të partive të djathta me të cilët do kem kënaqësinë të takohem.

Zhvillova një takim me Tajanin, ku bëmë një bisedë shumë miqësore.

Loading...