Bëhen publike edhe emrat e tre personave që humbën jetën sot në Mramor

Shpërndaje

Rreth ores 17:00 ne magjistralen Prishtine – Gjilan, saktesisht me fshatin Mramor, ka ndodhur nje aksident trafiku ku jane perfshire tri automjete. si pasoje e aksidentit lendime trupore kane pesuar 6 persona. Dy prej te cileve ne vendin e ngjarjes kane nderruar jete.

Vdekjen e tyre e ka konstatuar ekipi mjekesor ne vendngjarje, nderkohe qe 4 personat e lenduar jane derguar per tretman mjekësor.

Tri vetura të përfshira, në mesin e tyre edhe eskorta e ambasadores turke në Kosovë kanë bërë që dy persona të ndërrojnë jetë në vendin e aksidentit, ndërsa një tjetër më pas në spital.

Indeksonline mëson se viktimat janë Agron Shala, Ramiz Shala dhe Arife Shala. Në gjendje kritike është edhe Osman Shala, i lënduari tjetër nga ky aksident.

VIDEO

Loading...