Bëri shqiponjën, ushtari me origjinë shqiptare “çmend” mediat greke

Shpërndaje

Ushtari i cili përshëndeti të gjithë shqiptarët nga kufiri mes Turqisë dhe Greqisë është bërë lajm dite në vendin helen. Një ndër televizionet më të mëdha greke, Star, i ka dedikuar një kronikë fotos së shpërndarë nga JOQ Albania.

Ky veprim me sa duket nuk u ka pëlqyer aspak grekëve, pasi djali është pjesë e ushtrisë greke. Fotoja është bërë virale ditën e djeshme pas publikimt nga JOQ Albania, dhe ndoshta mund të cilësohet si urimi më i veçantë në “Ditën e Flamurit”.

Loading...