Berisha zbulon emrin e politikanit shqiptar që punon për Serbinë

Shpërndaje

I ftuar në emisionin ‘Përballë’ me Lutfi Dërvishin , ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha ka folur në lidhje me mbledhjen e dy qeverive në Pejë.

Ai u shpreh se Kosova është vend sovran dhe se Serbia duhet ta respektojë këtë.

“Edi Rama dhe disa agratë të tjerë punojnë për Serbinë. Deklarat e tij tregojnë se po punon për Serbinë”, ka deklaruar Berisha.

“Serbia të respektojë çdo marrëveshje që i është kërkuar për Kosovën. Po ky Vuçiç që një herë bën si viktimë e një herë si sikfter si Miloseviçi foli kur shkoi në Kosovë”, vazhdoi ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Loading...