“Bllokohet” kufiri Kosovë-Shqipëri, ja çfarë po ndodhë në pikën doganore në Vermicë (VIDEO)

Shpërndaje

Kolona të gjata janë krijuar në pikën doganore në Vermicë në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Sipas dëshmitarëve në vendin e ngjarjes, krejt kjo po ndodhë për shkak të vonesave nga doganierët e Kosovës.

Një dëshmitar, ka treguar për “Bota sot”, se kolona të gjata deri në 5 kilometra janë krijuar në pjesën nga Shqipëria, saktësisht tek Restorant “Syla”, duke krijuara pritje shumë të gjata.

Për më shumë shikojeni fotot dhe videot nga vendi i ngjarjes:

Loading...