Dëmtohet portreti me fishekë i Adem Jasharit (Video)

Shpërndaje

Mozaiku i ndërtuar nga 200 mijë fishekë ku është bërë portreti i komandantit legjendar Adem Jashari është zbuluar në Prekaz në 20 vjetorin e rënies së tij më 5 mars të këtij viti.

Mozaiku, është ndërtuar nga Besart Gashi, është 25 metra katror dhe është punuar nga 200 mijë gëzhoja fishekësh.

Por ky mozaik tashmë është dëmtuar. KosovaPress ka marr pamje ku shihet dëmtimi i portretit.

Prekazi më 28 Nëntor pret vizitorë që vijnë për ta nderuar komanda.

Loading...