Familja nga Shkupi bashkë me Halil Kastratin ditën e Xhuma shuajnë lotët midis Prishtinës! (Video)

Shpërndaje

Humanisti dhe hoxha i nderuar Halil Kastrati kësaj rradhe bashk me një familje bamirëse nga Shkupi sot në ditën e ‘Xhuma’ kanë shuar lot të një familje të varfër, transmenton albazone.al.

Postimi i plotë i Halil Kastratit në facebook:

Ahh o Zot o Zot 😢 Shume prekese 😢

E Premte / E gezofshi banesen e re 😊

Jeta e tij, hjekat e tij te shtine ne dhe per se gjalli

“ Shpesh e mallkoj veten, pse u martova, pse krijova familje, pse te vuajn edhe keta 😢
Jam rrit vet jetim, kam hjek shume, jam kane fukara gjithmone, po du me vdek e mej lane edhe keta tuj vuajt e tuj hjek😢

Hajdin Selimi nga Prishtina vet i 8 anetar u be me banese te re

Faleminderit familjes se Haxhi Azemit nga Shkupi te cilet e kane dhuruar nje banese te re tek ne, e ne ja dhuruam kesaj familjes kete banese
Banesa eshte mbi 110 metra katrore dhe vlera e saj eshte mbi 50 mije euro

Familja e haxhi Azemit ka kerkuar qe njezet mije euro te vleres se kesaj banese te ndertohet nje shtepi per nje familje nevojtare ne Shkup, edhe ate shtepi ne jemi duke e ndertuar

Bamires Zoti kurr mos ju humbte

Loading...