Festa e Flamurit, Rama dhe Meta homazhe në Vlorë (Video)

Shpërndaje

Me rastin e 28 nëntorit, në qytetin e Vlorës është zhvilluar një ceremoni e veçantë për ngritjen e flamurit kombëtar.

Në këtë ceremoni morën pjesë Presidenti i Republikës Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit Gramoz Ruci si dhe personalitete të tjera të politikës.

Presidenti Meta dhe kryeministri Rama zhvilluan homazhe dhe vendosen kurora me lule në monumentin e pavarësisë.

Ndërkohë PD ka zhvilluar homazhe tek varrezat ‘Dëshmorët e Kombit’ në Tiranë.

Loading...