Halil Kastrati e bën me shtëpi ish veteranin e luftës Izet Mehmetin (Video)

Shpërndaje

Humanisti dhe hoxha i nderuar Halil Kastrati themeluesi i Shoqatëse Jetimat e Balkanit, këtë ‘XHUMA’ ka bërë me banesë ish veteranin e luftës Izet Mehmetin, transmenton albazone.al.

Postimi i plot i humanistit Kastrati në facebook:

Veterani i luftes Izet Mehmeti me bashkeshorten dhe dy femijet e tij nga fshati Poklek i Drenasit behet me banese te re

Emocione gezimi 😊

E gezofshi banesen e re

Veterani i luftes Izet Mehmeti me bashkeshorten dhe dy femijet e tij nga fshati Poklek i Drenasit u be me banese te re. Izeti edhe pse Veteran jetonte veç ne nje dhome dhe me kushte shume te renda. Ne e vizituam dhe ja dhame lajmin se po behen me banese te re. Banesa eshte ne Fushe Kosove, eshte mbi 65 metra katrore dhe ka kushtuar 27 mije euro me gjithe mobilimin e saj. Video me plote emocione sonte ne faqen e shoqates sone dhe ne kanalin e Youtube “ Jetimat e Ballkanit “. Listat e donatoreve i gjeni ne fotot e publikuara ne kete postim

Familja banesen e gezofte
Bamires Zoti ju shperblefte

Loading...