Historike, shqiptari fiton titullin kampion në WWE (Video)

Shpërndaje

Mundësi Gzim Selmani, i njohur si Rezar, hyri në histori pasi u bë shqiptari i parë që fitoi një titull kampion në RAW, WWE.

Rezar së bashku me partnerin e tij Akam, të cilët formojnë dyshen AOP, fituan titullin kampion për skuadrat dyshe (Tag Team).

Në të gjitha ndeshje që zhvillon, të gjithë kundërshtarët flasim anglisht, por ai flet shqip duke shpalosur plot krenari prejardhjen e tij.

Gzim Selmani lindi më 16 qershor të vitit 1994 në Amsterdam të Holandës, i cili njihet edhe ndryshe si “Psikopati Shqiptar”, është një mundës profesionist i specializuar në artet marcilale dhe kampion i peshave të renda në Kickbox.

Aktualisht ai ka nënshkruar për WWE, ku performon për RAW nën emrin Rezar./express/

Loading...