Hoxha: “Politikanët hajna, tradhëtar, dilinxhi, matrapaz,…”, fajtor për gjendjen e shqiptarëve në Maqedoni

Shpërndaje

Xhezair Shaqiri i njohur si komandant Hoxha ka reaguar ndaj zhvillimeve te fundit politike ne vend.

Ai thote se LSDM dhe VMRO jane parti maqedonase dhe nuk duhet te pritet prej tyre qe ti avansojne te drejtat e shqiptareve ne Maqedoni.Sipas tij, faji duhet te kerkohet tek partite shqiptare te cilat anashkalojne kerkesat e shqiptareve per interesat e tyre – tenderat.

“Problemi kryesor tek shqiptaret jane elektorati, i cili edhe pse eshte i bindur se hajna po i votojne, vazhdojne qorrazi ti perkrahin politikanet hajna, tradhetar,dilinxhi, matrapaz etj
Duhet te pastrohet dhe te investohet oborri jone,jo i kundershtarit kojshi dashakeq”, eshte shprehur ai.

Loading...