Mike Tyson: Ky do të jetë fituesi i super-meçit Wilder-Fury

Shpërndaje

Tyson Fury ka zhvilluar vetëm dy ndeshje që prej fitores së tij të mrekullueshme kundër Wladimir Klitschko në nëntor 2015, kundër Sefer Seferi dhe Francesco Planeta, por tashmë do të ketë provën serioze kundër Deontay Wilder.
Wilder është favoriti për të mbajtur titullin e tij në ËBC në Staples Center në Los Anxhelos të shtunën në mbrëmje dhe është jashtëzakonisht i bindur se ai do të shënojë fitoren e 41-të të karrierës së tij të shquar.
Megjithatë, Fury është i bindur se ai është boksier i lartë dhe beson se ai do të fitojë luftën kundër Wilder.
Dhe tani legjendari Mike Tyson ka dalë me disa komente interesante, në të cilat ai sugjeron që Fury do të fitojë për shkak të fuqisë së jashtëzakonshme mendore që ai ka treguar në kohët e fundit.
“Megjithëse goditja e Wilder është e fortë, asgjë nuk mund të krahasohet me forcën mendore që Fury ka treguar si brenda dhe jashtë ringit”, thotë Tyson sipas Michael Benson i talkSPORT.
“Do të jetë një ndeshje e ngushtë, por unë mendoj se Fury ka një shans të vërtetë luftimi”, ka thënë ish-kampioni i Botës.

Burimi: http://www.botasot.info

Loading...