Ndryshoni planet, nesër meçi i vitit në boks

Shpërndaje

Dhjetori duket se do të jetë një muaj i nxehte për kundër temperaturave të ulta që po mbretërojnë në stinën e dimrit.Kjo pasi që do të kemi hiq më pakë se 5 meçe të boksit profesionist ndërkombëtar dhe 2 të kategorisë më të lehtë, shkruan GazetaBlic.Lufta e Tyson Fury me Deontay Wilder për titullin botëror në WBC padyshim që është më e forta e këtij muaji, jo vetem kaq, fituesi i kësaj gare mund të i futet bisedimeve për një duel të mundshëm me kampioni aktual të peshave të rënda Joshuan.

Edhe dy boksierët e tjerë profesionist, Dillian Whyte dhe Dereck Chisora ​​rikthehen në Londër pas një pauze duke premtuar meç të fortë.Më poshtë mësoni duelet e bokiserëve:1 Dhjetor – Wilder vs Fury

8 dhjetor – Brook vs Zerafa8 dhjetor – Lomachenko kundrejt Pedraza

15 dhjetor – ‘Canelo’ vs Fielding22 dhjetor – ëarrington vs Frampton & Whyte vs ChisoraMMA:8 dhjetor – UFC 231: Holloëay kundrejt Ortega29 dhjetor – UFC 232: Jones vs Gustafsson dhe ‘Cyborg’ kundër Nunes

Loading...