Policia serbe mbyll selinë e PDSH-së në Preshevë (Foto)

Shpërndaje

Sonte rreth ore 17 njësiti i policisë për situata te jashtzakonshme me asistencë të policisë së Serbisë kanë mbyllur selinë e PDSH-së në Preshevë.

Sipas kryetarit te PDSH-se z.Ragmi Mustafa në mbylljen e këtyre institucioneve ka gisht edhe kryetari aktual Shqiprim Arifi pasi sipas tij këto hapësira janë publike dhe menaxhon komuna.

Përveç selisë së PDSH janë mbyllur edhe Tv Presheva dhe shtëpia e kukturës të cilat ndodhen në të njejtin objekt.

Loading...