Prekëse: Familja 14 anëtarëshe jeton në një dhomë, u vjen në ndihmë Halil Kastrati (Video)

Shpërndaje

Humanisti dhe hoxha i nderuar Halil Kastrati themeluesi i Shoqatëse Jetimat e Balkanit, në profilin e tij ka treguar se si ju vjen në ndihmë familjes 14 anëtarëshe nga Dobrartina e Podujeves të cilëve pak kohë më parë iu është djegur shtëpia dhe tani ata jetojnë në një dhomë, transmenton albazone.al.

Postimi i plot i humanistit Kastrati në facebook:

Prekese shume

Familja 14 anetareshe e Hasan Bajgores nga fshati Dobrartin e Podujeves jeton ne nje dhome dhe me kushte shume te renda

Para pak kohe i digjet shtepia dhe ngelin 14 anetar ne nje dhome
Ne i vizituam dhe ja dham lajmin se po behen me shtepi te re

Loading...