Pse kushton kaq shtrenjtë ‘Unaza e re’? Ja si përgjigjet Rama

Shpërndaje

Opozita akuzon kryeministrin Rama se projekti është korruptiv, pasi kushton shumë shtrenjtë.

Gjatë emisionit, Rama u pyet nga analisti Zogaj se përse ky projekt i Unazës së re kushton 40 milion euro.

Rama tha se është një segment me vepra komplekse inxhinierike.

“Aty s’janë dy kilometra rrugë s’janë terital metrazh që sa do metra aq bën. Është një segment me vepra komplekse inxhinierike, mbikalimi ekzistues i mbushur me dhe te “Casa Italia” ka kushtuar 8.5 mln euro. ARRSH që merr projektet që bën gjithë verifikimet bazohet te një manual, ky është vepër normale me buxhetin e shtetit jo me koncesion”, tha Rama në RTSH.

Loading...