Rashidi nga ASH: Vazhdon diskriminimi i shqiptarëve, qeveria nuk mbajti premtimet (Video)

Shpërndaje

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Syrija Rashidi ka akuzuar se edhe me këtë rebalansi diskriminohen vendbanimet dhe komunat e dominuara me shqiptarë. Gjatë debatit të sotëm në emisionin “Studio e hapur”, ai ka numëruar disa premtime për investime në komunat shqiptare, të cilat Qeveria aktuale i ka paralajmëruar që në fillim por ende nuk i ka realizuar. Rashidi akuzoi se përveç diskriminimit etnik Qeveria bën dallime edhe në baza politike duke diskriminuar dhe duke ua marë kompetencat kryetarëve të komunave që vijnë nga radhët e Aleancës për Shqiptarët.

Loading...