Ruzhdi Lata në gjendje të rëndë shëndetësore?!

Shpërndaje

Kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata është në gjendje të rëndë shëndetësore. Burime të portalit informativ Fol thonë se Lata është i shtruar prej disa ditësh në Spitalin Klinik në Shkup në repartin e Transfuziologjisë dhe vuan nga një sëmundje e rëndë.

Lata në Shkup është transferuar pas ardhjes nga një spital jashtë shtetit ku i ka kryer ekzaminimet shtesë mjekësore.

Sipas burimeve tona, Lata është diagnostifikuar me AML Leukemi, ndërsa gjithë kjo situatë po mbahet e fshehtë prej opinionit për ditë dhe javë të tëra.

Sidoqoftë, redaksia e portalit fjala & albazone i uron shërim sa më të shpejtë dhe kthim pranë familjes dhe në krye të detyrës, kryetarit Lata.

Loading...