Shokon Noizy: Ja sa para kam në bankë

Shpërndaje

Yjet e show-bizzit janë një magnet për vëmendjen e publikut, i cili është gjithnjë i interesuar të dijë më shumë jo vetëm rrethe karrierës, por edhe rreth jetës private të njerëzve të famshëm.

Por mbi të gjitha një interes i jashtëzakonshëm tregohet në lidhje me të ardhurat që VIP-at fitojnë aktivitet e tyre. Një nga personazhet më interesant në këtë aspekt është reperi më i famshëm shqiptar, Noizy.

Këngëtari është më i kërkuar në tregon muzikor për koncerte brenda dhe jashtë Shqipërisë, si në Kosovë, Zvicër, Gjermani, Itali, etj. Po sa para fiton nga e gjithë kjo punë?

Jo çdo kush do të mund të tregonte se sa janë të ardhurat reale të tij, por reperi ama është treguar i sinqertë. Noizy e ka deklaruar shumën që e ka në bankë edhe publikisht në vitin 2016.

“Paguhem më shumë se 15 mijë euro për koncert”, ishte shprehur Noizy në emisionin “7 ditë pa Ermalin”.

Një shumë e paimagjinueshme, nëse kujtojmë se vetëm në muajin korrik. Pra vetëm në korrik, ai fiton plot 465 mijë euro.

Por edhe nëse llogarisim sezonin më të varfër për koncerte, në shtator apo tetor, kur Noizy mund të ketë koncerte vetëm në fundjavë, 8 koncerte secili me nga 15 mijë euro llogariten ne plot 120 mijë euro.

Loading...