Varroset ish-ushtari i UÇPMB-së nga Tërnoci (Video)

Shpërndaje

Në fshatin Tërnoc të Bujanocit , është varrosur ish ushtari i UÇPMB-së Argtim Salihi (Bebi) që ndërroi jetë gjatë ditës së pardjeshme.

Në varrimin e tij kanë marrë pjesë, familjarë, bashkëluftëtarë dhe bashkëqytetarë, njofton Lugina Press.
Pas kryerjes së ceremonisë fetare islame, kryetari i OVL-së Bejtulla Bejtullahu ngriti lartë veprën e të ndjerit Argtim Salihi(Bebi). Argtim Salihi ishte një ndër ushtarët e parë të ish UÇPMB-së./Lugina Press/

Loading...