Zaev: Gruevskin do ta sjell ‘për veshi’ në Shkup (Video)

Shpërndaje

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka shkruar në rrjetet sociale që do të ekstradohet në Maqedoni, ish kryeministri Nikolla Gruevski.

“Ne do të bëjmë gjithçka brenda juridiksionit tonë dhe gjithçka që kemi në dispozicion si instrumente që Nikolla Gruevski të ekstradohet në Maqedoni dhe ta vuajë dënimin e tij. Nuk do të ndalemi derisa kjo të ndodhë”, tha Zaev.

Loading...