Zaev në Samitin rajonal të sigurisë në Tiranë

Shpërndaje

Kryeministri Zoran Zaev do të marrë pjesë sot në Samitin Rajonal të Interkoneksionit dhe Sigurisë, që do të mbahet në Tiranë.

Qëllimi i Samitit, ku është shpallur prezenca e shefave të shteteve dhe qeverive të Ballkanit Perëndimor dhe vendeve të Mesdheut, po identifikon sfida të përbashkëta të shteteve dhe zgjidhjeve për një botë më të sigurt, paqësore dhe ekonomikisht të zhvilluar, thuhet nga qeveria.

Është njoftuar se Samiti do të hapet nga kryeministrat e Shqipërisë dhe Izraelit, Edi Rama dhe Benjamin Netanjahu.

Loading...