Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova në finale të “World Masters Guangzhou 2018”

Shpërndaje

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova janë kualifikuar në finale të “World Masters” që po mbahet në Guangzhou të Kinës.

Xhudistet tona mposhtën nga tri kundërshtare.

Në Masters marrin pjesë 16 xhudistet më të mira të renditjes botërore.

Distria (-52 kg) përballet në finale me japonezen Ami Kondo, ndërsa Nora (-57 kg) talohet me Tsukada Joshida (Japoni).

Akil Gjakova zuri vendin e shtatë në kategorinë -73 kg./KP/

Loading...