EKSLUZIVE: Hazbi Lika deponon dorëheqjen te kryeministri Zaev!

Shpërndaje

Sipas burimeve të portalit Infomagazin.net, zv.kryeministri për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit Hazbi Lika, pas zërave se egzistojnë pakënaqësi për punën e tij dhe mosmarrëveshjeve të fundit me Ali Ahmetin, ka deponuar dorëheqjen e tij nga kabineti qeveritar.

Dorëheqja është deponuar sot, ndërsa kryeministri Zaev nuk ka marrë qëndrim. Gjatë ditës së nesërme do të dihen më shumë detaje.

Pas festave të fundvitit, pritet që Lika të sqarohet për vendimin e tij si dhe për atë se cili do të jetë veprimi i tij i ardhshëm.

Loading...