Emocionohet Lorik Cana, uron për Ushtrinë e Kosovës (Foto)

Shpërndaje

Pas miratimit të pakos së ligjeve që e bën Kosovën me Ministri të Mbrojtjes dhe transferimin e FSK-së në Ushtri, i pari që ka uruar wshtw ish kapiteni i Kombwtares shqiptare, Lorik Cana
Ish futbollisti i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, i cili në një postim në Instagram ka shkruar se ndihet i lumtur me formimin e kësaj ushtrie.

“Urime krijimit të Ushtrisë së Kosovës, një e drejtë e jona e natyrshme, synim ka paqen, sigurinë dhe stabilitetin në Kosovë, rajon dhe më gjërë. Kjo ushtri gjithashtu do ti kontribuon edhe ruajtjes paqes dhe sigurisë në vende tëe ndryshme të rajonit dhe botës duke qenë në një të ardhme të shpejtë si pjesë e NATO-s”, ka shkruar Cana.

Loading...