“Eurobus”: Autobusi i cili u rrotullua në Leskovac ka qenë në gjendje të rregullt

Shpërndaje

Autobusi me targa regjistrimi të Maqedonisë, i cili doli nga autostrada Leskovakut në orën 13:45, është pronë e kompanisë “Eurobus” me qendër në Strugë. Ai u nis mbrëmë në ora 19:00 nga Manastiri dhe udhëtoi për në vijën e rregullt për në qytetin e Vjenës, Austri.

Pronari i “Eurobus” Xhitan Istrefi për agjencinë e lajmeve AIM tha se autobusi ishte prodhim i vitit 2006, dhe se rregullisht ka kaluar nëpër kontrolle teknike.

“Ne kemi dërguar një autobus tjetër dhe punonjësit tanë janë në vendin e aksidentit për të parë situatën dhe për të marrë gjithçka që është e nevojshme. Autobusët tanë janë rregullisht të servisuar, tek ne nuk ka gabime”, tha Istrefi, duke mos dhënë detaje tjera për fatkeqësinë.

Sipas informacioneve të deri tanishme në këtë aksident jetën e kanë humbur dy persona, një burrë dhe dy gra./Telegrafi/

Loading...