Garë për ngrënien e specave të djegës, kinezja i ha 20 copë për 1 minutë (Video)

Shpërndaje

Banorët në një qytet në juglindje të Kinës gjetën një mënyrë për të ngrohur vetveten në të ftohtin e ashpër gjatë fundjavës.

Ndërkohë që temperaturat në qytetin Yichun, provinca e Jiangxi, u ulën në 2 gradë Celcius të dielën, banorët dhe turistët morën pjesë në një garë të nxehtë të ngrënies së ushqimeve të pikante, ku pjesëmarrësit gllabërojnë sa më shumë perime pikante që të jetë e mundur brenda një afati kohor, transmeton lajmi.net.

Yichun Yichun fitoi një sasi të madhe prej ari dhe u kurorëzua ‘Chilli Queen’ pasi konsumoi 20 speca në një minutë.

Videoja nga vendi i skenës tregojnë burra dhe gra të zhytura në burimet e nxehta të cekëta të mbushura me ujë dhe tonelata ushqime pikante.

VIDEO

Loading...