Halil Kastrati vesh uniformën e vëllaut dëshmor, i bënë surprizë veteranit të luftës! (Foto)

Shpërndaje

Humanisti i njohur, Halil Kastrati një ditë para formimit të Ushtrisë, ka zgjedhur të vesh uniformën ushtarake të vëllaut të tij dëshmor.

Me anë të një njoftimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka bërëm e dije se “Jetimët e Ballkanit”, kanë një surprizë të madhe për një veteran të luftës.

Shkrimi i tij i plotë në Facebook:

SPECIALE

Surprize, Gezim dhe Urim

Me rastn e formimit te Ushtrise sone ne perveç uniformes i kemi ne dore edhe nje pale çelesa

Jetimat e Ballkanit me kete rast do te ja bejne nje surprize te madhe nje Veterani te luftes i cili perveç semundjes se rende jeton edhe me kushte shume te renda

Ahhh sa emocionuese per mua me barte uniformen te cilen dikur e mbante vellau im tash Deshmor

Bamires Zoti kurr mos ju humbte.

Loading...