Historia e dhimbshme/ Gjashtë vajzat jetime nga Kukësi bëhen me shtëpi në Tiranë

Shpërndaje

Gjashtë vajza jetime nga Kukësi prek gjithkënd me historinë e tyre muaj më parë. Por, tani vajzat jetime ka një banesë të re në Tiranë. Fundjavë Ndryshe publikon një video ku tregon banesën e re të vajzave.

Rasti i vajzave është trajtuar edhe nga Ora News pas vdekjes tragjike të nënës së tyre, Nurie Peçi, 42 vjçarja që tentoi t’i jepte fund shtatzënisë së shtatë.

Një grua 42 vjeçare dhe foshnja e saj kanë ndërruar jetë në maternitetin e Kukësit.

Gruaja ndërroi jetë bashkë me foshnjën më 12 mars të këtij.

Viktima do sillte në jetë fëmijën e shtatë, një djalë, por e ka lindur atë të vdekur.

Vajzat jetime studiojnë në një shkollë private po në kryeqytet.

Loading...